ArchiwumRadosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Dodano dnia: 23.12.2017

Do życzeń posła Piotra Babinetza dołączają się nowowybrane zarządy Prawa i Sprawiedliwości miasta Krosna oraz Powiatu Krośnieńskiego.Życzenia premiera Mateusza Morawieckiego z okazji Bożego Narodzenia

Dodano dnia: 23.12.2017Wybrano nowe zarządy Prawa i Sprawiedliwości w Krośnie i powiecie

Dodano dnia: 21.12.2017

Jan PELCZAR
Jan PELCZAR – przewodniczący PiS w powiecie krośnieńskim

W dniu 18 grudnia 2017 r. zebranie członków Komitetu Prawo i Sprawiedliwość Powiatu Krośnieńskiego (działającego na obszarze dziesięciu gmin powiatu ziemskiego) dokonało wyboru władz na nową, dwuletnią kadencję. Wyłoniono dwunastoosobowy Zarząd, którego Przewodniczącym został wybrany ponownie Jan Pelczar (sprawujący tę funkcję od 2007 r.), sekretarzem Grzegorz Wołczański, a skarbnikiem Damian Pulnar.

Zapoznaj się z pełnym składem Zarządu Komitetu Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Krośnieńskiego
Krzysztof BABINETZ
Krzysztof BABINETZ – przewodniczący PiS w mieście Krośnie

W dniach 1 i 19 grudnia 2017 r. zebranie członków Komitetu Prawo i Sprawiedliwość Miasta Krosna (powiat grodzki) wybrało na dwuletnią kadencję siedmiu członków Zarządu oraz nowego Przewodniczącego, którym został Krzysztof Babinetz, a następnie na pierwszym posiedzeniu Zarząd uzupełnił skład prezydium wybierając sekretarzem Alicję Serwińską i skarbnikiem Seweryna Myśliwca.

Zapoznaj się z pełnym składem Zarządu Komitetu Prawa i Sprawiedliwości Miasta Krosna
Mateusz Morawiecki nowym premierem rządu Prawa i Sprawiedliwości

Dodano dnia: 13.12.2017

Premier Beata Szydło przekazała dzisiaj nowemu premierowi – Mateuszowi Morawieckiemu – jego aktualne miejsce pracy – Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Wczoraj, w dniu 12 grudnia 2017 r., Sejm przyjął wniosek o powołanie rządu Prawa i Sprawiedliwości z premierem Mateuszem Morawieckim na czele. "Za" powołaniem rządu Mateusza Morawieckiego oddano 243 głosy (Klub Parlamentarny PiS w składzie: Prawo i Sprawiedliwość, Porozumienie, Solidarna Polska, Partia Republikańska i koło poselskie Wolni i Solidarni oraz przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej i Stowarzyszenia "Skuteczni"), "przeciw" padło tylko 192 głosy (kluby: PO, Kukiz`15, Nowoczesna, PSL, koło poselskie UED i przedstawiciel Ruchu Narodowego). Pozostałych 25 posłów nie wzięło udziału w głosowaniu (w tym po kilku posłów ze wszystkich pięciu klubów i Mniejszość Niemiecka oraz przedstawiciele stowarzyszeń "Liga Nyska" i "Republikanie").
Życzymy naszemu rządowi z nowym premierem – Mateuszem Morawieckim – na czele dalszych sukcesów w pracy dla Polski.

W dniu 8 grudnia br. podziękowania dla parlamentarzystów i wszystkich Polaków złożyła premier Beata Szydło.Listy zdrajców Polski

Dodano dnia: 09.12.2017

W dniu 15 listopada 2017 r. sześcioro europosłów z Polski zagłosowało w Parlamencie Europejskim za rozpoczęciem procedury nałożenia sankcji na Polskę w związku z rzekomym łamaniem praworządności i demokracji:
1. Michał Boni, PO, Warszawa,
2. Danuta Hübner, PO, Warszawa,
3. Danuta Jazłowiecka, PO, Opole,
4. Barbara Kudrycka, PO, Białystok,
5. Julia Pitera, PO, Płock/Radom,
6. Róża Thun und Hohenstein, PO, Kraków.
Prawo i Sprawiedliwość przygotowało własny kontrprojekt.
Niestety ostatecznie przyjęto tę rezolucję w brzmieniu antypolskim (m.in. głosami wymienionych 6 Polaków).

W dniu 16 listopada 2017 r. dziewięcioro europosłów z Polski oddało głosy w PE za przymuszaniem państw członkowskich Unii Europejskiej do obowiązkowego przyjmowania tzw. uchodźców, w ramach "korekcyjnego systemu przydziału":
1. Michał Boni, PO, Warszawa,
2. Lidia Geringer de Oedenberg, SLD, Wrocław,
3. Adam Gierek, UP, Katowice,
4. Danuta Hübner, PO, Warszawa,
5. Danuta Jazłowiecka, PO, Opole,
6. Bogusław Liberadzki, SLD, Szczecin,
7. Krystyna Łybacka, SLD, Poznań,
8. Róża Thun und Hohenstein, PO, Kraków,
9. Janusz Zemke, SLD, Bydgoszcz/Toruń.
Europosłowie wybrani z list SLD–UP i PO zagłosowali tak, mimo że Sejm RP podjął uchwałę w tej sprawie, w dniu 21 października 2016 r., sprzeciwiając się "korekcyjnemu mechanizmowi przydziału".
Załączając tu całą dokumentację listopadowych obrad komisji przygotowujących decyzje PE w kwestii "uchodźców" polecamy Waszej szczególnej uwadze uzasadnienie (str. 125–128).
Warto przypomnieć w tym miejscu, że były rząd Ewy Kopacz (PO–PSL) zobowiązał się, jeszcze w dniu 23 września 2015 r. w Brukseli, do przyjęcia przez Polskę 7.082 tzw. uchodźców (dodatkowo z prawem do tzw. łączenia rodzin). Tymczasem Polska i Węgry nadal skutecznie opierają się temu przymusowi (złamane Czechy przyjęły już 64 osoby, a Słowacja 16 osób), ale jak widać kilkoro "naszych" europosłów wciąż chce dotrzymać tego "zobowiązania"...Premier Beata Szydło i poseł Marcin Horała w obronie rządu PiS

Dodano dnia: 07.12.2017

W dniu 7 grudnia 2017 r. Sejm odrzucił wniosek PO o odwołanie rządu Prawa i Sprawiedliwości premier Beaty Szydło. "Za" odwołaniem rządu i powołaniem na funkcję premiera Grzegorza Schetyny padło tylko 168 głosów (PO, Nowoczesna, PSL, UED i Mniejszość Niemiecka). "Przeciw" oddało głosy 239 posłów (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska, Porozumienie, Partia Republikańska oraz Wolni i Solidarni). Po żadnej ze stron sporu nie opowiedział się Klub Poselski Kukiz`15. Totalna opozycja poniosła znowu totalną porażkę.#Dobre2Lata

Dodano dnia: 16.11.2017

W dniu 16 listopada 2015 r. powołano i zaprzysiężono rząd Premier Beaty Szydło. Oto zapis rocznicowej konferencji prasowej Prezesa Jarosława Kaczyńskiego i Pani Premier.Przysięga żołnierzy Obrony Terytorialnej na krośnieńskim Rynku

Dodano dnia: 31.10.2017

W dniu 29 października 2017 r. odbyła się na krośnieńskim Rynku przysięga kolejnych 380 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Łukasza Cieplińskiego. W uroczystości udział wzięli m.in. wiceminister Obrony Narodowej – prof. dr hab. Wojciech Fałkowski oraz poseł na Sejm RP Piotr Babinetz. Mimo niesprzyjającej pogody wielu Krośnian bardzo życzliwie przyjęło nowych polskich żołnierzy.
Materiał filmowy zamieszczamy dzięki uprzejmości: TV KrosnoNowy Radny Prawa i Sprawiedliwości w mieście Krośnie

Dodano dnia: 27.10.2017
Radny Łukasz KWOLEK
Radny Łukasz KWOLEK

Dzisiaj, 27 października 2017 r., podczas 50. sesji Rady Miasta Krosna doszło do zmiany w jej składzie. Mandat radnego Bogdana Józefowicza wygasł w związku z objęciem przez niego 5 lipca br. prezesury Zarządu Klubu Sportowego KARPATY Krosno. Pierwszy w kolejce do objęcia mandatu – Adam Skiba – 18 lipca br. został powołany na Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. W związku z tym mandat ten przypadł Łukaszowi Kwolkowi, który otrzymał w ostatnich wyborach samorządowych 135 głosów, zajmując 4. miejsce na 14-osobowej liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu Os. Traugutta – Dz. Polanka – Dz. Suchodół.
Przypominamy tekst notki naszego radnego z 2014 r.:
35 lat, mgr politologii, były asystent europosła Tomasza Poręby, z-ca kierownika ds. Marketingu Wód Uzdrowiska Rymanów-Zdrój, ławnik Sądu Rejonowego, członek Zarządu Osiedla Traugutta, były wiceprezes OZS „Guzikówka”, społecznik – wolontariusz, były sędzia piłkarski, członek PiS.
Łukaszowi życzymy satysfakcji z pracy w krośnieńskim samorządzie i sukcesów w realizacji postulatów mieszkańców oraz programu Prawa i Sprawiedliwości.

Zapoznaj się z pełnym składem Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Miasta KrosnaPrezentacja projektu Ustawy o jawności życia publicznego

Dodano dnia: 27.10.2017

Minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński i Sekretarz Kolegium do Spraw Służb Specjalnych Maciej Wąsik zaprezentowali w Kancelarii Premiera projekt Ustawy o jawności życia publicznego.Oświadczenie liderów Zjednoczonej Prawicy

Dodano dnia: 23.10.2017Czy POzwolimy im na więcej?

Dodano dnia: 23.10.2017Beata Szydło o przyjętym przez rząd projekcie budżetu na 2018 rok

Dodano dnia: 30.09.2017

"To dobry ambitny budżet, który realizuje nasze sztandarowe programy, m.in. Program Rodzina 500 Plus, Mieszkanie Plus oraz darmowe leki dla seniorów" – powiedziała premier Beata Szydło na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów, na którym przyjęto projekt budżetu na 2018 rok.Światowy Dzień Sybiraka w Krośnie

Dodano dnia: 16.09.2017Spotkanie z osobami pokrzywdzonymi przez wymiar sprawiedliwości

Dodano dnia: 16.09.2017

"Nie cofniemy się przed wprowadzeniem zmian dotyczących wymiaru sprawiedliwości. To jest potrzebne polskiemu państwu i polskim obywatelom" – zapewniła premier Beata Szydło po spotkaniu z osobami pokrzywdzonymi przez sądy, które odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w piątek 15 września 2017 r.

www.sprawiedliwesady.pl
Filmiki z kampanii Polskiej Fundacji Narodowej
Polska Fundacja NarodowaWspomnienie o śp. Adolfie Hejnarze


Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 10 września 2017 r. zmarł w Krośnie ADOLF HEJNAR (lat 81) - w latach 1994-2002 Radny Miasta Krosna z ramienia Podkarpackiego Forum Prawicy i Akcji Wyborczej Solidarność. Serdeczny wobec ludzi i zawsze zaangażowany w sprawy naszego miasta.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 13 września na cmentarzu komunalnym w Krośnie i rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele św. Piotra i Jana o godz. 13.30.


Poseł Piotr Babinetz oraz Prawo i Sprawiedliwość w KrośnieZapraszamy na Miesięcznicę Smoleńską w Krośnie z Karolem Cierpicą

Dodano dnia: 07.09.2017Beata Szydło podczas obchodów 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Dodano dnia: 07.09.2017


« Nowsze wiadomości

Starsze wiadomości »