ArchiwumPremier Mateusz Morawiecki na konferencji Dostępność Plus 2018–2025

Dodano dnia: 30.04.2018PO pokazała, że nic się nie dało. My pokazaliśmy, że można. #DobraZmiana

Dodano dnia: 30.04.2018Spotkanie posłów PiS z mieszkańcami Krosna i powiatu krośnieńskiego

Dodano dnia: 17.04.2018

W ramach akcji Polska jest jedna w niedzielę 15 kwietnia 2018 r. na sali św. Ojca Pio przy klasztorze Ojców Kapucynów odbyło się otwarte spotkanie posłów Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusza Mularczyka i Piotra Babinetza z mieszkańcami Podkarpacia, na które przybyło około 180 osób. Spotkanie poprzedził briefing prasowy dla dziennikarzy krośnieńskich mediów. Wśród zagadnień poruszanych podczas spotkania obok tzw. Piątki Morawieckiego, pojawił się temat odszkodowań na rzecz Polski ze strony nazistowskich Niemiec, nad którym pracuje obecnie poseł Arkadiusz Mularczyk. Natomiast poseł Piotr Babinetz przedstawił kwestię planowanego zwiększenia nakładów finansowych państwa na badania naukowe. Następnie obaj posłowie odpowiadali na liczne pytania zgromadzonych. Spotkanie to było okazją do zebrania opinii na temat ogłoszonych dzień wcześniej przedsięwzięć Prawa i Sprawiedliwości.

zdjęcia Piotr DymińskiKonwencja Programowa Prawa i Sprawiedliwości: Piątka Morawieckiego

Dodano dnia: 17.04.2018

W sobotę 14 kwietnia br. na konwencji programowej w Warszawie zaprezentowano nowe propozycje Prawa i Sprawiedliwości.Zapraszamy na spotkanie z posłami Prawa i Sprawiedliwości w Krośnie

Dodano dnia: 13.04.2018Zaproszenie na Uroczystości Smoleńskie w Warszawie 10 kwietnia 2018 r.

Dodano dnia: 04.04.2018

Poseł Piotr Babinetz oraz Prawo i Sprawiedliwość organizują we wtorek 10 kwietnia wyjazd do Warszawy na uroczystości pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wszystkich Ofiar Tragedii Smoleńskiej w jej ósmą rocznicę.
Wszystkich chętnych do udziału w ogólnokrajowych obchodach prosimy o kontakt z biurem poselskim Piotra Babinetza w Krośnie (ul. Tkacka 2a, tel. 13-4364023) w nieprzekraczalnym terminie do piątku 6 kwietnia do godz. 15.oo.Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Dodano dnia: 31.03.2018

Do życzeń świątecznych Posła na Sejm RP Piotra Babinetza dołączają się również Jan Pelczar wraz z Zarządem Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Krośnieńskiego oraz Krzysztof Babinetz z Zarządem Prawa i Sprawiedliwości miasta Krosna.WAŻNE SPRAWY: Maluch+

Dodano dnia: 31.03.2018

Resortowy program Maluch+, realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, to dofinansowanie do utworzenia oraz funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 dla samorządów oraz podmiotów prywatnych. W tegorocznej edycji programu zwiększono środki na ten cel aż trzykrotnie – do 450 mln zł. Gminy, w których nie ma żadnej tego typu instytucji, miały gwarancję dofinansowania 80% kosztów budowy żłobka lub klubu dziecięcego.

Do dofinansowania zakwalifikowano 102 gminy w całej Polsce, w tym 15, czyli rekordowo dużo na Podkarpaciu. Spośród nich najwięcej, bo aż 4 znajduje się w powiecie krośnieńskim, są to placówki w gminach: Dukla, Jedlicze, Rymanów i Wojaszówka. Dla województwa podkarpackiego na wsparcie dla tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki dla najmłodszych dzieci przeznaczono 20,9 mln zł. Jest to kolejny obszar zadań, w którym Podkarpacie dzięki działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości nadrabia zaległości z czasów koalicji PO–PSL.

Więcej informacji w serwisie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: Opieka nad dzieckiem w wieku do lat trzechWspomnienie o śp. Jerzym Winniku


Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 26 marca 2018 r. zmarł w Sanoku inżynier-elektryk
JERZY WINNIK (lat 82) – Lwowiak,
Prezes Zarządu Wojewódzkiego Porozumienia Centrum w Krośnie (1996–1999),
następnie działacz Prawa i Sprawiedliwości w Sanoku.
Radny Miasta Sanoka kilku kadencji, do ostatnich dni czynny w pracy społecznej dla swojego miasta i dzielnicy Wójtostwo.

Został pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie, obok małżonki Marii Zbirant-Winnik, Krośnianki, znanej architekt.

Cześć Jego Pamięci!


Poseł Piotr Babinetz oraz Prawo i Sprawiedliwość w KrośniePremier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Wilnie

Dodano dnia: 20.03.2018

"To spotkanie pokazało jak bardzo podobnie myślimy w wielu zasadniczych sprawach, ważnych dla przyszłości tej części Europy" – oświadczył szef polskiego rządu po spotkaniu z premierami: Litwy Sauliusem Skvernelisem, Łotwy Marisem Kuczinskisem i Estonii Jurim Ratasem.
Więcej informacji na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:
1) Litwa jest strategicznym partnerem Polski
2) bardzo podobnie myślimy w wielu zasadniczych sprawach
3) z działaczami politycznymi, społecznymi oraz przedstawicielami polskiego biznesuWAŻNE SPRAWY: darmowe leki dla osób najstarszych

Dodano dnia: 20.03.2018

Pierwsza rocznica projektu Leki 75+:
- 2,2 mln seniorów, którzy skorzystali z bezpłatnych leków,
- 564 mln zł na realizację projektu w 2017 roku,
- 40 mln wydanych opakowań bezpłatnych leków dla seniorów,
- 15 mln zrealizowanych recept z kodem uprawniającym „S”,
- 1530 pozycji na liście leków 75 plus.
Więcej informacji w serwisie Ministerstwa Zdrowia: Bezpłatne leki dla SeniorówZapraszamy na Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Krośnie!

Dodano dnia: 24.02.2018Premier Mateusz Morawiecki ogłasza program termomodernizacji Polski

Dodano dnia: 24.02.2018

– Walka o czyste powietrze jest jednym z priorytetów rządu – powiedział szef rządu podczas czwartkowej konferencji prasowej poświęconej walce ze smogiem w KPRM.
W czasach komunistycznych, a także w blisko już 30-letnim okresie niepodległości, nie zwracano większej uwagi na działania pro-ekologiczne. Tymczasem w Europie Zachodniej już od dziesięcioleci poważnie zabrano się za stałą poprawę czystości powietrza. Wprowadzane są coraz ostrzejsze normy jego jakości poprzez stopniowe obniżanie maksymalnego poziomu zanieczyszczeń. W efekcie wieloletnich zaniedbań Polska okazała się obecnie wyjątkowo dotkliwie obarczona problemem smogu.
Analizując dane, znajdujące się na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie za 2017 r. dotyczące występowania szkodliwych dla zdrowia substancji, najbardziej rzuca się w oczy pewien szczególnie niebezpieczny związek chemiczny. Jest to silnie rakotwórczy benzo[a]piren, powstający jako m.in. produkt niepełnego spalania węgla i ropy naftowej. Jego przekroczenia normy (która wynosi 1 nanogram na metr sześcienny) w miastach grodzkich woj. podkarpackiego wyniosły w ubiegłym roku średnio:
- Krosno - 4,34,
- Przemyśl - 3,87,
- Rzeszów - 4,22,
- Tarnobrzeg - 4,22.
Aż czterokrotne przekroczenie normy przez tak groźny związek chemiczny jest bardzo niepokojące, zwłaszcza że poziom występowania innych zanieczyszczeń powietrza w głównych miastach Podkarpacia także jest stosunkowo wysoki. W tej sytuacji najwyższy już czas na realizację planu, który rozpocznie przeciwdziałanie smogowi w Polsce. Rząd Prawa i Sprawiedliwości podejmuje się tego trudnego zadania, tak zlekceważonego przez naszych poprzedników.Jeszcze raz w sprawie niemieckich nazistowskich obozów śmierci

Dodano dnia: 10.02.2018

Podczas drugiej wojny światowej zginęło sześć milionów obywateli Drugiej Rzeczypospolitej. W tym trzy miliony polskich Żydów, ale i trzy miliony Polaków. Świadomość tego faktu na całym świecie jest niestety bardzo nikła.
Ludzi tych zamordowali Niemcy (funkcjonariusze SS i podlegające im osoby), przede wszystkim w sześciu obozach koncentracyjnych - obozach zagłady, utworzonych na ówcześnie okupowanym przez III Rzeszę terytorium Polski:
- Auschwitz-Birkenau (Oświęcim),
- Kulmhof (Chełmno nad Nerem koło Konina),
- Lublin (Majdanek - dzielnica Lublina),
- Belzec (Bełżec koło Tomaszowa Lubelskiego),
- Sobibor (Sobibór koło Włodawy),
- Treblinka (koło Siedlec).
Pozostali mieszkańcy okupowanej Polski ginęli podczas działań wojennych, byli mordowani podczas bardzo wielu akcji pacyfikacyjnych i likwidacji licznych gett, a także w ciężkich więzieniach Gestapo (Pawiak w Warszawie, Montelupich w Krakowie, Zamek w Lublinie, Firlej w Radomiu, Brygidki we Lwowie i wiele innych) oraz masowo umierali w dziesiątkach obozów pracy przymusowej.

Jednak Niemcy nie byli jedynymi sprawcami tego horroru, otrzymali wsparcie ośmiu państw sojuszniczych, które im w tym dopomogły w zamian otrzymując nabytki terytorialne kosztem swoich sąsiadów. Skorzystały na tym: Związek Sowiecki (zajął połowę Polski, duże obszary Finlandii i Rumunii oraz anektował Litwę, Łotwę i Estonię), Słowacja (otrzymała skrawki terytorium Polski), Włochy (okupowały znaczne obszary Francji, Grecji i Jugosławii), Bułgaria, Chorwacja, Węgry (te trzy państwa skorzystały terytorialnie podczas wojny z Grecją i Jugosławią), Finlandia i Rumunia (te dwa państwa odzyskały obszary utracone w pierwszej fazie wojny na rzecz Związku Sowieckiego). Natomiast w państwach okupowanych od 1940 r. przez wojska III Rzeszy, już przed wojną funkcjonowały pro-nazistowskie partie polityczne, których liderzy przyczynili się następnie do powszechnej kolaboracji z Niemcami. Te kraje to: Dania (Frits Clausen), Norwegia (Vidkun Quisling), Holandia (Anton Mussert), Belgia (Staf de Clercq), Francja (Jacques Doriot). Na terytoriach podbitych przez Niemców w 1941 r. także powstały rządy kolaboracyjne, tak było zarówno w Serbii (Milan Nedić), jak i w Grecji (Georgios Tsolakoglou), a pierwociny takich pro-niemieckich administracji zakładano też na Ukrainie i Białorusi oraz w państwach bałtyckich. Nawet w przejętych po Włochach dopiero w 1943 r. krajach bałkańskich, tj. Albanii, Czarnogórze i Słowenii, znajdowali Niemcy swoich współpracowników wśród miejscowych elit. Niemal wszystkie narody Europy założyły własne i dobrowolne formacje wojskowe Waffen-SS. Takie ochotnicze oddziały wojskowe tworzyły nawet narody walczące z III Rzeszą, od licznych Rosjan (gen. Bronisław Kaminski), po symbolicznych Brytyjczyków (choć pod niemieckim dowództwem – kpt. Hans Roepke).

Warto pamiętać o trzech wyróżnikach okupacji niemieckiej w Polsce:
- Polacy jako jedyni z narodów okupowanych nie założyli rządu kolaboracyjnego,
- Polacy nie utworzyli żadnego oddziału Waffen-SS,
- jedynie na okupowanym terytorium Polski za pomoc Żydom groziła i była bardzo często stosowana kara śmierci.
Podczas całej drugiej wojny światowej (1939–1945) byliśmy chlubnym wyjątkiem Europy, jedynym narodem, który w całości walczył od początku do końca wojny po jednej stronie. Po dobrej stronie.Wystąpienie Prezesa Jarosława Kaczyńskiego na gali 25-lecia Gazety Polskiej

Dodano dnia: 10.02.2018

W Teatrze Wielkim w Warszawie w obecności najwyższych władz państwowych odbyła się uroczysta gala 25–lecia "Gazety Polskiej", podczas której wręczono nagrody św. Grzegorza I Wielkiego, Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" oraz nagrodę 25-lecia "Gazety Polskiej". Ich laureatami zostali kolejno Andrzej Gwiazda, premier Mateusz Morawiecki oraz bracia Kaczyńscy. - Polska się zmieniła, Polska jest zupełnie inna. Gdyby nie decydujący wpływ śp. Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego, ta Polska by nie mogła się zmienić. To są ludzie, którzy realnie spowodowali, że Polski zazdrości nam wiele narodów - mówił w laudacji na cześć braci Kaczyńskich redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz.

Źródło: Portal niezalezna.pl (6 lutego 2018 r.).Opłatek Prawa i Sprawiedliwości miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego

Dodano dnia: 10.02.2018

W niedzielę 28 stycznia br. odbyło się, w Kościele Św. Piotra Apostoła i Św. Jana z Dukli, w Krośnie tradycyjne spotkanie opłatkowe Prawa i Sprawiedliwości. Na zaproszenie posłów Piotra Babinetza i Stanisława Piotrowicza wzięło w nim udział około 300 członków i sympatyków PiS z miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego, którzy spędzili miło czas przy wspólnym poczęstunku. Naszym gościem specjalnym był europoseł z Podkarpacia – Tomasz Poręba.Premier Mateusz Morawiecki ws. niemieckich nazistowskich obozów śmierci

Dodano dnia: 03.02.2018Oświadczenie Przewodniczącego Klubu Radnych PiS Miasta Krosna

Dodano dnia: 03.02.2018

Krosno, 26 stycznia 2018 r.

Oświadczenie

W ostatnich kilku tygodniach m.in. dzięki ciągłym staraniom posła Piotra Babinetza, Zarząd Województwa i Marszałek Władysław Ortyl zdecydowali, że ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Podk. zostaną sfinansowane prace studyjne i projektowe łącznicy kolejowej Szebnie-Jedlicze, a prowadzone są również rozmowy z PKP Polskie Linie Kolejowe (kolejna tura niebawem) na temat dalszych działań przygotowawczych tej inwestycji. W tej sytuacji poprawka opozycji do budżetu państwa była bezprzedmiotowa. Środki, które można w tym roku wykorzystać na przygotowania do budowy łącznicy Szebnie-Jedlicze są już zapewnione.Zmiany w składzie Rady Ministrów

Dodano dnia: 09.01.2018

Premier
Mateusz MORAWIECKI


- Rządzący pełnią służbę wobec całego narodu. Chciałbym, aby nasz rząd był zapamiętany jako dobry rząd dla polskich rodzin i polskiego bezpieczeństwa. A sprawą najwyższej wagi jest to, abyśmy budowali Polskę silną i bezpieczną - powiedział Premier M. Morawiecki po powołaniu nowego rządu.
Dodał, że wchodząc w rok 100-lecia odzyskania niepodległości, jest to ogromne zobowiązanie, aby być rządem wielkiej modernizacji Polski.
- Polska demokracja musi być demokracją z sercem, która służy ludziom, odnajduję ścieżki udziału ludzi w rządach, bogaceniu się w sposób materialnym i duchownym. Musimy budować Polskę silną i bezpieczną - ocenił.
Podkreślił, że nowy rząd będzie łączył gospodarkę ze społeczeństwem, wymiar globalny z Polską powiatową, prawo ze sprawiedliwością - bo tego było dotychczas za mało.
Nowymi Ministrami w Rządzie Premiera Mateusza Morawieckiego zostali: Joachim Brudziński - Minister MSWiA, Mariusz Błaszczak - Minister MON, Andrzej Adamczyk - Minister Infrastruktury, Jacek Czaputowicz - Minister MSZ, Teresa Czerwińska - Minister Finansów, Jadwiga Emilewicz - Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jerzy Kwieciński - Minister Inwestycji i Rozwoju, Łukasz Szumowski - Minister Zdrowia oraz Henryk Kowalczyk - Minister Środowiska.

Zapoznaj się z pełnym składem nowego rządu Prawa i Sprawiedliwości

- Wszystkim dotychczasowym Ministrom należą się podziękowania za ich ogromny trud i pracę dla Polski. Obecny Rząd, tak jak poprzedni, ma służyć Polsce i Polakom, realizować zadania dla dobra naszego kraju - powiedziała Rzecznik PiS Beata Mazurek w Sejmie.
Podkreśliła, że nowy, zaprezentowany przez Premiera Mateusza Morawieckiego gabinet, to głęboka zmiana wynikająca z nowych zadań i potrzeb.
- My, jako zaplecze parlamentarne, z całą pewnością będziemy wspierać ten rząd. Trzymamy kciuki, życzymy powodzenia, z całą pewnością damy radę - oznajmiła.Pięć najważniejszych tematów 2017 r.

Dodano dnia: 05.01.2018

W opinii Polaków reformy i realizacja obietnic wyborczych przez Prawo i Sprawiedliwość to 4 z 5 najważniejszych tematów 2017 roku. Dziękujemy!


« Nowsze wiadomości

Starsze wiadomości »